Czy materace z pianki memory są gorące?

Projektowanie domowego biura
30 czerwca, 2021

Niższe temperatury są jednym z najważniejszych czynników warunkujących dobry sen, sygnalizując naszemu organizmowi, że nadszedł czas na odpoczynek – odpoczynek, który jest zasłużony i zasłużony.

Jeśli chodzi o materace, tradycyjne struktury piankowe z pamięcią kształtu zatrzymują więcej ciepła niż niektóre inne typy ze względu na sposób, w jaki zaprojektowano ich materiał piankowy. Ale jeśli kiedykolwiek miałeś przyjemność uśpić budzik w przytulnym uścisku piankowego materaca z pamięcią kształtu, wiesz, że są one miękkie i puszyste jak chmurka.

Ale jak „gorący” jest przeciętny materac z pamięcią kształtu? Czy istnieją materace z pianki z pamięcią kształtu, które mają czynnik „chłodny”?

Z pewnością są. Dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, jeśli pragniesz komfortu materaca piankowego z pamięcią kształtu, ale nie chcesz rezygnować z chłodnego snu. Już nigdy nie będziesz musiał pytać „czy materace piankowe z pamięcią kształtu są gorące”, ponieważ podczas gdy przeciętny materac piankowy z pamięcią kształtu może być, Twój na pewno nie będzie.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus
   

Co to jest pianka z pamięcią kształtu?

Pianka z pamięcią kształtu to syntetyczny materiał stosowany w różnych produktach, w tym w pościeli, butach, meblach i oczywiście materacach. Osoby śpiące o każdym typie ciała i każdej pozycji do snu uwielbiają piankę z pamięcią kształtu, ponieważ jest miękka, trwała i zapewnia optymalne wsparcie stawów. Kto nie chce materaca, który zapewni maksymalny komfort i wytrzyma próbę czasu?

Pianka z pamięcią kształtu równomiernie rozkłada ciężar, zapewniając niewiarygodnie komfort podczas snu i obiecując ulgę w ucisku.

Materac 160x200 klasyczny Materac 160x200 kokosowy
Materac 160x200 visco pianka z pamięcią Materac 160x200 lateksowy

Dlaczego niektóre materace piankowe z pamięcią kształtu nagrzewają się?

Nieodparcie bardziej miękki materiał materaca jest dokładnym powodem, dla którego łóżko piankowe z pamięcią kształtu może być również zbyt gorące dla niektórych osób śpiących. Dotyczy to zwłaszcza tradycyjnych materacy piankowych z pamięcią kształtu. Z jednej strony przewiewna struktura wewnętrzna pianki z pamięcią kształtu idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, równomiernie absorbując ciężar na całej powierzchni materaca. Materiał jest porowaty, ale jest pewien haczyk: w wielu materacach piankowych z pamięcią kształtu te małe przestrzenie nie są połączone, co nie sprzyja przepływowi powietrza.

A kiedy twoje ciało ściska piankę z pamięcią kształtu, kompresuje również te maleńkie kieszenie powietrza, pozostawiając niewiele miejsca w piance na cyrkulację powietrza. Gdy twoje ciało zatapia się w warstwach pianki z przytulną przyjemnością, materac również zatrzymuje więcej ciepła w porównaniu do innych rodzajów materacy.