Dekorowanie sypialni

Pomysły na rustykalne sypialnie
28 maja, 2020
Poranne bóle pleców
3 czerwca, 2020

Niektóre sypialnie wydają się mieć wszystko – pokój wygląda dobrze, jest przyjemny i ma relaksującą atmosferę, której większość ludzi pragnie w swoich sypialniach. Na szczęście nie musisz być profesjonalnym dekoratorem wnętrz ani wydawać pakietu na meble, aby stworzyć taki wygląd we własnej sypialni. W przeważającej części wspaniałe sypialnie różnią się ogromnie pod względem stylu, koloru i motywu; jednak są podobne, ponieważ wszystkie mają wspólne cechy.

Schemat kolorów w sypialni

Świetna sypialnia trzyma się kolorystyki. Paleta może być ograniczona tylko do kilku kolorów lub obejmować szereg odcieni, ale ogólny wygląd pomieszczenia jest powiązany za pomocą koloru. W razie wątpliwości nie można pomylić się z regułą 60:30 dekoratora dekoratora – wybierz dominujący kolor dla 60% powierzchni (ściany, podłogi, duże meble), drugi odcień dla 30% pomieszczenia (pościel, zasłony, drobne meble) i kolor akcentujący dla pozostałych 10% (prześcieradła, poduszki do rzucania, dzieła sztuki).

Dobra pościel jest ważna

Twoje łóżko jest gwiazdą sypialni, więc traktuj je jako takie, a cała przestrzeń będzie wyglądać lepiej. Nie oznacza to, że musisz przełamać budżet na designerską pościel lub spędzić pół godziny na majsterkowaniu z poduszkami i podróbkami każdego ranka. Oznacza to po prostu, że wyblakła pościel, poplamione prześcieradła, kołdry lub tanie wyglądające kołdry lub cokolwiek niewygodnego musi odejść. Zamiast tego stwórz łóżko z dorosłym, atrakcyjnym i miękkim zestawem pościeli, który uzupełnia paletę i motyw Twojej sypialni.

Oświetlenie ma znaczenie

Świetna sypialnia to dobrze oświetlona sypialnia, niezależnie od tego, czy to światło pochodzi z naturalnych źródeł, czy z odpowiednio wyważonego sztucznego oświetlenia. Co najmniej potrzebujesz lampki przy łóżku i jednej na przekątnej w poprzek pokoju. Co więcej, jeśli sypialnia jest duża, wybierz trzecie źródło światła na suficie lub w innej części pokoju.

Osobowość w sypialni

Sypialnia może być pięknie urządzona, ale wygląda na pozbawioną życia i surową, jeśli nie ma osobowości. Chociaż trudno to określić, większość z nas rozpoznaje dekorującą osobowość, kiedy ją widzimy. To małe akcenty, które zmieniają dom w dom: pamiątki, ulubione dzieła sztuki, użycie koloru lub designu, dziwaczne połączenie stylów lub każda inna sztuczka dekoracyjna, która mówi: „Ten pokój jest mój”.

Rośliny doniczkowe w sypialni

Jedna lub więcej żywych roślin domowych robi cuda dla pokoju. Nie tylko pomagają usuwać zanieczyszczenia z powietrza, ale także dodają naturalnego akcentu, który jest trudny do odtworzenia z wystrojem stworzonym przez człowieka. Umieść roślinę w atrakcyjnym pojemniku na kredensie lub szafce nocnej, a Twoja sypialnia będzie o wiele bliżej do doskonałości.

Właściwa skala mebli

W dekorowaniu skala odnosi się do tego, jak dobrze meble odnoszą się do ich przestrzeni pod względem wielkości. Innymi słowy, wspaniała mała sypialnia nie jest zatłoczona zbyt dużymi meblami, a wielka duża sypialnia ma odpowiednio duże elementy, a nie mały stolik nocny i komodę, które pozostawiają większość miejsca niewykorzystaną.

Dobrze utrzymana sypialnia

Podobnie jak osobowość, jest to cecha, która jest trudna do zdefiniowania, ale znana, kiedy się ją widzi. Świetna sypialnia to zadbana sypialnia – łóżko jest zrobione, pokój jest czysty, panuje ogólne wrażenie, że przestrzeń jest zadbana i doceniana.

Zorganizowana sypialnia

Bez względu na to, jak ładne są twoje meble, jak piękna jest twoja pościel, jak urocza jest twoja kolorystyka, jeśli twoja sypialnia jest zagracona i niezorganizowana, nigdy nie będzie wyglądać świetnie. Podczas gdy czasami życie przynosi chaos, jeśli Twój pokój jest zawsze poza kontrolą, weekend spędzony na sprzątaniu i organizowaniu to dobrze spędzony czas. Pozbądź się wszystkiego, co nie jest przydatne lub lubiane, odłóż przedmioty, które należą do innego miejsca w domu, i zainwestuj w kilka narzędzi do organizowania, aby Twoja szafa była bardziej funkcjonalna.

Pomysły na rustykalne sypialnie
Pomysły na rustykalne sypialnie