Jak zaprojektować szczęśliwszy dom

3 mało znane wskazówki dotyczące snu z rwą kulszową
26 czerwca, 2020
Upominki promocyjne jako forma reklamy
23 września, 2020

Czy wiesz, że Twój dom lub mieszkanie może poprawić nastrój? Dzięki kilku relaksującym pomysłom na dekorację domu, możesz każdego ranka budzić się po dobrej stronie łóżka. Jak zaprojektować szczęśliwszy dom i zacznij korzystać z tych prostych wskazówek, jak stworzyć osobistą, wesołą przestrzeń.

Zaprojektuj szczęśliwszy dom za pomocą światła

Przede wszystkim jest to oświetlenie. Nakładanie światła (zadanie, akcent i otoczenie) to skuteczny sposób na poprawę atmosfery Twojego domu. Zacznij od uczynienia domu lekkim i jasnym. Zastosuj żarówki o cieplejszym odcieniu do pomieszczeń mieszkalnych (np. Salonu i sypialni) oraz chłodniejsze żarówki w biurze i łazience. Jeśli zdecydujesz się zaprezentować spokojny wystrój domu, podkreśl je strategicznym akcentującym oświetleniem.

Zaprojektuj szczęśliwszą łazienkę dla swojego domu

Skromna łazienka stała się synonimem rozpieszczania mnie czasem. Skorzystaj z okazji, aby zmienić swoją łazienkę w mini sanktuarium. Uczyń tę przestrzeń tak wygodną, ​​jak to możliwe i wyposaż ją w to, czego potrzebujesz – licznik na książkę, kieliszek do wina lub świece – nazwij to! Im ładniejsze, tym lepiej.

Sekret relaksujących pomysłów na wystrój domu: po prostu dodaj rośliny

Chcesz wiedzieć, jak urządzić szczęśliwy dom z ograniczonym budżetem? Po prostu dodaj świeże rośliny! Część zieleni może w mgnieniu oka przekształcić zimne mieszkanie w odmładzające sanktuarium. Rośliny sprawiają, że dom jest nie tylko bardziej przytulny, ale także oczyszcza powietrze i podnosi poziom tlenu.
Pewnym sposobem zaprojektowania szczęśliwszego domu jest wyeliminowanie bałaganu. Obiekty nie tylko fizycznie zajmują przestrzeń, ale także zapuszczają korzenie w twoim umyśle. Wyjdź poza porządkowanie. Oceń wszystkie elementy w domu – meble i dekoracje. Zatem zachowaj tylko te rzeczy, które przynoszą ci radość i służą celowi. Jeśli uwolnisz się od tego, co nie ma sensu, uwolnisz najlepsze nieruchomości dla większego ruchu.

Zaprojektuj szczęśliwszy plan pokoju dla swojego domu

Nie można tego obejść; Twój układ pokoju ma znaczenie. Według Feng Shui zły plan pokoju prowadzi do ujemnej energii. Wypróbuj zasady Feng Shui w sypialni i sprawdź, czy czujesz się inaczej, czy lepiej śpisz.
Ale nie musisz być ekspertem od energii, aby wiedzieć, że układ wnętrza wpływa na sposób życia w tej przestrzeni. Jeśli twój dom ma praktyczny układ, z przyjemnością będziesz mieszkać. Natomiast zagracony, niepraktyczny pokój jest frustrujący i prawdopodobnie tylko cię drażni. Możesz zaprojektować szczęśliwszy dom, po prostu doskonaląc swój plan pokoju. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć zapraszający dom, ustaw meble tak, aby sprzyjało to rozmowie.

Wyznacz prywatną przestrzeń

Czasami potrzebujesz czegoś więcej niż spokojnego wystroju domu, aby poprawić nastrój. Tam właśnie wchodzi szczęśliwy pokój. Poświęć miejsce w domu na relaksującą ucieczkę – może to być pokój lub cichy kącik. Tutaj możesz poświęcić trochę czasu, aby uczynić przestrzeń kosmiczną wygodną w stylu, który zachęca do szczęścia. Stwórz wszystko, czego potrzebujesz na krótką przerwę na doładowanie baterii, czy to przytulny kącik do czytania, czy minimalistyczna strefa medytacji.

Primus. Materac kieszeniowy z lateksem 32cm

Wybierz charakterystyczny zapach domowy

Jeśli chcesz wiedzieć, jak urządzić szczęśliwy dom, rozkoszuj się wszystkimi zmysłami, w tym zapachem. Nadaj swemu domowi charakterystyczny zapach – myśl słodko, owocowo, drzewnie lub miętowo. Za każdym razem, gdy poczujesz zapach swojego domu, możesz spodziewać się poprawy nastroju tylko z powodu pozytywnych skojarzeń związanych z tym zapachem. Świece, dyfuzory i kadzidełka to dobre sposoby na dodanie aromatycznej urody.

Maksymalizuj światło słoneczne, aby podkreślić spokojny wystrój domu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w słoneczne dni czujesz się szczęśliwy? To dzięki reakcji mózgu na światło słoneczne. Ekspozycja na słońce wyzwala hormon serotoniny, który poprawia nastrój i pomaga nam się skupić.
Rozjaśnij więc swoje dni, wykorzystując maksymalnie naturalne światło wpadające przez okna. Jeśli nie masz dostępu do dużej ilości światła słonecznego, naśladuj jego blask ciepłym białym oświetleniem lub podwójnym naturalnym światłem z lustrami. Skorzystaj ze wskazówek dotyczących projektowania, takich jak umieszczenie lusterek naprzeciw okna, aby jeszcze bardziej rozjaśnić dom. I zdecyduj się na ograniczone okienka, takie jak firanki zamiast ciężkich zasłon.

Mile widziane osobiste dotknięcia

Nadaj swojej domowej osobowości! Umieść znaczek na swoim wnętrzu, pokazując przedmioty, które kochasz najbardziej. Ułóż te cenne pamiątki, zdjęcia lub dziwaczne przedmioty kolekcjonerskie, gdzie możesz je podziwiać. Ale zadbaj o porządek, pokazując tylko jeden lub dwa elementy na raz i zamieniając je, aby szybko odświeżyć pokój.

Sprzątaj, często.

Życie w czystym i zorganizowanym domu z pewnością przyniesie Ci więcej radości niż pozostawanie w nieładzie. Jeśli zaczynasz dzień od produktywnej nuty, powiedz, że ścielisz łóżko, dajesz sobie skupienie. Ponadto z przyjemnością zobaczysz idealnie wykonane łóżko, gdy będziesz gotowy do oddania się.

Dodaj strukturę wizualną

Czasami życie jest chaotyczne i nieprzewidywalne. Na szczęście możesz przeciwdziałać stresowi i niepewności za pomocą struktury w domu. Zaprojektuj szczęśliwszy dom, wykorzystując w pełni uspokajający efekt symetrii i winiet. Układaj dekoracje w grupach trzy lub pięcioosobowych i bądź żartobliwy, nie musi być idealny! Na przykład umieść dwa przedmioty o podobnym kształcie obok czegoś zupełnie innego ze względów estetycznych.

Łóżko tapicerowane do sypialni z pojemnikiem na pościel

Uwolnij się od tego, co ci nie służy i zachowaj to, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy

Jak urządzić szczęśliwy dom, nie polega tylko na dodaniu różnych rzeczy. Czasami dzieje się to poprzez wyeliminowanie niepotrzebnych. Poświęć czas na przejrzenie wszystkiego, co posiadasz. Jeśli coś sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, smutno lub nieszczęśliwie, pozbądź się tego.
Wszystko, co zdecydujesz się zatrzymać w domu, musi mieć jakiś cel, zarówno praktyczny, jak i przyjemny. Sprzedawaj lub oddawaj rzeczy, które przerosłeś i których już nie potrzebujesz. Na pewno poczujesz się lżejszy. Poza tym mniej bałaganu oznacza mniej niepotrzebnego niepokoju!

Stwórz podniecenie wizualne

Graj z relaksującymi pomysłami na dekoracje domowe, które łączą wzór i teksturę. Często życie codzienne powoduje, że tracimy kontakt ze zmysłami, dlatego ważne jest, aby dodać stymulację w domu. Wymieszaj z różnymi tkaninami, jedwabiście jedwabistymi, szorstkimi i nasyconymi kolorami, spokojnym wystrojem domu. Nigdy nie przestawaj próbować nowych kombinacji – aksamit i konopie mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz!

Skoncentruj się na kolorze, aby zaprojektować szczęśliwszy dom

Kolor może wpływać na nasze stany psychiczne, od nastroju po poziomy produktywności. Niektóre tony mogą podnieść na duchu, inne mogą nas uspokoić, a niektóre mogą być uciążliwe. Jeśli chcesz wiedzieć, które kolory najlepiej sprawdzą się w Twoim szczęśliwym wnętrzu, wybierz to, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze. Zazwyczaj są to kolory, które Cię pociągają. Pomyśl o swoich ulubionych akcesoriach, ubraniach i wnętrzach, które uwielbiasz. Umieść je w swoim domu i zauważ różnicę w swoim samopoczuciu.

Nowoczesne, szczęśliwe projektowanie wnętrz

Możesz także użyć siły koloru i wyrazić swoją osobowość w domu. Pamiętaj jednak, że chociaż jasny kolor może cię podnieść na duchu, zbyt wiele dobrych rzeczy może przytłoczyć zmysły. Jeśli chodzi o projektowanie szczęśliwszego domu, trochę koloru może przejść długą drogę. Włącz ulubione dźwięki w małych dawkach, na przykład rzut, abażur lub dywan w wybranym odcieniu może mieć znaczący wpływ.

Dodaj biel do relaksujących pomysłów na dekorację domu

Biel może wprowadzić lekkość do domu, dosłownie odbijając światło, i w przenośni dzięki pozytywnym konotacjom. Co więcej, jasne ściany to sprytna sztuczka wewnętrzna, która może sprawić, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości. Ale upewnij się, że wybierasz ton, który pasuje do Twojego domu, ponieważ niektóre mogą wydawać się surowe. Idealny kolor stworzy piękne tło, dzięki czemu Twoje najcenniejsze przedmioty staną na pierwszym planie.

 

Tani materac 90×200

Materac kieszeniowy z lateksem

Materac kieszeniowy kokosowy

Pomysły na rustykalne sypialnie
Pomysły na rustykalne sypialnie