Nie wywieraj na sobie presji, aby być teraz produktywnym.

Jak wybrać idealny materac
24 kwietnia, 2020
Naturalny sposób na poprawę nastroju
3 maja, 2020

Gdy schronimy się w domu, wielu z nas ma więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Przy całym tym „wolnym czasie” może być trudno obrócić poczucie, że powinieneś coś osiągnąć. W końcu, jak często marzyłeś o tym, aby mieć czas na napisanie tej książki lub przebudowanie swojej szafy lub uzyskanie tego certyfikatu, aby przejść do pracy? Czy nie jest to teraz idealny czas na realizację tych celów?

Więc nie. Przynajmniej nie dla zdecydowanej większości z nas. Oczywiście, jeśli jesteś bezpieczny finansowo, ciesz się przebywaniem samemu, każdego dnia masz nieskończoną ilość czasu i posiadasz emocjonalną równowagę Buddy, to tak – to jest twój czas, aby zabłysnąć. Ale ilu z nas istnieje w tej przestrzeni?

Możliwe, że codziennie zmagasz się ze stresem i niepokojem, tęsknisz za najbliższymi, a może pragniesz samotnego czasu, martwisz się o związanie końca z końcem. Aha, za twoimi drzwiami pandemia, a może osobiście dotknęła ciebie lub twojej rodziny. Dla mnie nie są to idealne warunki do rozpoczęcia nowego odważnego przedsięwzięcia.

To nie jest tak, jak porzucić pracę i wykorzystać ją jako okazję do założenia firmy, o której zawsze marzyłeś. To bardziej jak skorzystanie z rodzinnego urlopu medycznego w celu opieki nad ukochaną osobą. Jest stresujący, dezorientujący i codziennie jest wiele rzeczy do zrobienia bez ciężaru obowiązkowej samodoskonalenia.

Jeśli masz teraz więcej czasu, być może osiągasz mniej, ponieważ ciężko jest być produktywnym bez dużej struktury w naszym życiu.

Zadaj sobie pytanie, czy tego rodzaju stwierdzenia są zdecydowanie prawdziwe. Czy w rzeczywistości naruszasz zasady wszechświata, nie będąc bardziej produktywnym, czy też działając w strefach bezmyślnej rozrywki? Rozpoznawaj te stwierdzenia „powinny” jako historie opowiadane przez umysł, a nie obiektywne osądy tego, co jest prawdą dla ciebie. Możesz spróbować je odwrócić – na przykład „Może powinienem być dokładnie tak produktywny jak teraz, biorąc pod uwagę okoliczności”.

Jeśli zdecydujesz się dobrze wykorzystać ten czas, podkreśl jakość zamiast ilości. Zamiast zadawać sobie pytanie, ile możesz dziś osiągnąć, zapytaj, jaki dzień chcesz mieć. Gdzie chcesz skupić uwagę? Jaką jakość obecności chcesz wnieść do swojej pracy i relacji? Jaki jest dzisiaj jeden sposób na okazywanie miłości?

Jeśli więc szukasz czegoś, co może być produktywne, pociesz się w tym: każdego dnia od tego momentu ratujesz życie. Pozostając w domu i chcąc robić mniej, pomagasz spłaszczyć krzywą, co oznacza, że ​​wielu rodziców zatrzyma swoje dzieci, mężowie zatrzymają żony, dzieci zatrzymają swoje matki, ponieważ jesteś tu aby robić swoją część. Ty, jak wszyscy inni. Może to najlepsza miara tego, co planowałeś. Może to coś, z czego można być dumnym.