Projektowanie domowego biura

Do jakiego stylu wnętrza pasuje stół loftowy?
24 maja, 2021
Czy materace z pianki memory są gorące?
13 lipca, 2021

Bardzo wielu z nas jest trzymanych w domu z powodu pandemii COVID-19 i z tego powodu musimy zadowolić się domowym biurem. Dla tych z Was, którzy i tak pracują w domu, prawdopodobnie bez problemu zaprojektujecie swoje domowe biuro. Większość otwiera się na nowe wyzwania związane z tworzeniem przestrzeni, w której będą produktywnie pracować. Na szczęście stworzenie domowego biura nie jest zbyt trudne.

Wybierz idealną lokalizację

Wybierz miejsce w domu, które będzie używane wyłącznie do pracy i nic więcej. Nasze umysły mają tendencję do zastanawiania się, czy czują się tak, jakby w pobliżu znajdowały się różne stymulanty, więc wybierz miejsce, w którym możesz skupić się na zadaniach, które masz przed sobą. Jeśli masz gry wideo lub cokolwiek innego, co może odwrócić twoją uwagę od pracy w tym pokoju, to może powinieneś poszukać gdzie indziej.

Upewnij się, że wszystko jest schludne, schludne i zmontowane

Jeśli masz schludną i schludną przestrzeń biurową, jesteś bardziej skłonny do pracy. W czystym obszarze jest coś, co zwiększa motywację. Jeśli chodzi o meble do domowego biura, sprzęt Wi-Fi i inny sprzęt, upewnij się, że jest on prawidłowo zmontowany i utrzymywany w dobrym stanie.

Usuń wszystkie rozpraszacze

Jeśli masz dzieci biegające wokół i powodujące scenę, postaraj się zniwelować hałas i zamieszanie. Być może znak na drzwiach może pomóc, jeśli nadal mówią trochę za głośno, gdy zajmują się własnymi sprawami. Usuń wszystko, co możesz uznać za rekreacyjne, ponieważ bardzo łatwo wpaść w nawyk utraty koncentracji. Czasami do wykonywania ważnych połączeń potrzebujesz smartfona – upewnij się, że jest poza biurem, jeśli tego dnia nie będziesz z nikim rozmawiać.

Projekt i wystrój, który pasuje do ciebie

Jeśli jesteś zadowolony ze sposobu, w jaki wszystko wygląda, będziesz w znacznie lepszej przestrzeni nad głową. Badania wykazały, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że pozostaniemy produktywni, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z naszego otoczenia. Rzeczy takie jak psychologia kolorów mogą odgrywać ogromną rolę w wykonywanej pracy. Dużo myślimy też o wprowadzaniu zmian i ulepszaniu pokoju, zamiast wykonywać pracę przed nami.

Rozkładany stół loftowy ADAM ciemny orzech Nowoczesny stół rozkładany do jadalni
Rozkładany stół loftowy ADAM sosna bielona Rozkładany stół loftowy ADAM jesion

Uwzględnij wszystko, czego potrzebujesz, aby pracować wydajnie

Jeśli wszystko odbywa się w domowym biurze, znacznie poprawi to cały dzień pracy. Dzięki temu Twoja przestrzeń robocza będzie bardziej zadowolona. Jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz w jednym pomieszczeniu, będzie ono wyglądało bardziej profesjonalnie, a dzień będzie o wiele bardziej efektywny.

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca

Wszyscy potrzebujemy przestrzeni do oddychania i zebrania się, gdy koncentrujemy się w pracy. Jeśli nie masz prawie żadnej przestrzeni, usuwanie bałaganu bardzo pomoże. Usuń niechciane przedmioty i stare pudła, które mogą leżeć w pobliżu. Jeśli to zrobisz, nie tylko będziesz mieć więcej miejsca na projekty, ale także twój umysł będzie o wiele jaśniejszy.

Dołącz oświetlenie

Wpuść naturalne światło do twojego domowego biura w ciągu dnia. Dodaje dodatkowego blasku projektowi, który już masz. Sprawia, że ​​całe domowe biuro wygląda o wiele bardziej estetycznie; ciemniejszy, bardziej ponury pokój może sprawić, że ludzie nie będą chcieli w nim pracować. W ciemniejsze dni upewnij się, że całe pomieszczenie jest dobrze oświetlone sztucznym światłem, a także biurko komputerowe, nad którym będziesz pracować.

Wybierz odpowiednie siedzenie

Wygodne krzesło nie tylko poprawi ogólny wygląd biura, ale sprawi, że poczujesz się z nim znacznie lepiej. Twoje biurko i krzesło biurowe będą centralnym elementem całego pokoju, więc upewnij się, że znajdziesz odpowiedni sprzęt do siedzenia. Wybierz coś, co nie tylko dopełni pomieszczenie, ale również skomplementuje Twoje plecy.

Spersonalizuj obszar

To nie będzie Twoje domowe biuro bez osobistego kontaktu. Tak więc, jeśli chodzi o meble do domowego biura, ściany, technologię i resztę układu – upewnij się, że masz na wszystko prawdziwy plan.

Niech to będzie mile widziane

Możesz mieć ludzi na spotkania i inne tego typu występy, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca dla nich, a także przyjazną atmosferę. Przestronna przestrzeń, która może powitać drugą (lub trzecią) osobę w biurze, bardzo pomoże pod względem estetyki i ergonomii.