Różne objawy problemu bólu pleców

Codzienna profilaktyka bólu pleców
13 marca, 2021
Do jakiego stylu wnętrza pasuje stół loftowy?
24 maja, 2021

Ból pleców jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie chodzą do lekarza, a nawet opuszczają pracę lub szkołę. Ból pleców nie dyskryminuje – dotyka ludzi w każdym wieku i obu płci.
Ból pleców może być wynikiem podnoszenia ciężkich przedmiotów lub po prostu niewłaściwej postawy. W niektórych przypadkach może to również wynikać z upadku, który mógł zostać uznany za nieistotny.
Nasze plecy wspierają górną część ciała, kręgosłup i naszą codzienną mobilność. Kości i dyski kręgosłupa chronią również rdzeń kręgowy, w którym znajduje się ośrodek nerwowy organizmu. Odpowiada za przekazywanie wiadomości z różnych części ciała do mózgu.
Ból pleców może wskazywać na poważniejszy podstawowy problem zdrowotny. Lekarz powinien zająć się następującymi objawami:

Kłujący lub palący ból
Ból pleców może wynikać z niewłaściwej postawy lub stresującego dnia w pracy. Ale jeśli ból jest palący lub kłujący lub jeśli rozciąga się od jednego miejsca na plecach do jednej z nóg, może to być objaw zwichnięcia lub przepukliny dysku.
Również w przypadku ciężkiego upadku lub przypadkowego uderzenia lub uderzenia o coś plecami wizyta u lekarza jest koniecznością. Lepiej jest zostać szybko ocenionym i leczonym, niż aby uraz się pogorszył i potencjalnie osłabił.

Drętwienie i osłabienie
Nagłe uczucie drętwienia pleców, w tym ramienia lub w dół nóg, może być spowodowane uszkodzeniem nerwów lub zapaleniem kręgosłupa. Niezwykłe osłabienie ramion często wskazuje na problem z korzeniami nerwowymi rdzenia kręgowego.

Problemy z pęcherzem lub jelitami
Niektóre typowe, ale często pomijane objawy problemów z kręgosłupem obejmują:
Trudności w oddawaniu moczu lub oddawaniu stolca
Krew w moczu
Drętwienie okolicy narządów płciowych

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów wraz z drętwieniem jednej lub obu nóg, należy to traktować jako nagły wypadek. Problem z korzeniami nerwowymi rdzenia kręgowego jest nieodwracalny, jeśli nie jest leczony, więc natychmiastowe leczenie jest kluczem do udaremnienia dalszych uszkodzeń.

Materac termoelastyczny Jowisz 28cm Materac z lateksem Venus
   

Gorączka i dreszcze z bólem pleców
Problemom z plecami często towarzyszy gorączka lub dreszcze. Gorączka może sygnalizować infekcję, która wymaga jak najszybszego leczenia.

Bez względu na to, jak łagodny może być ból w dolnej części pleców, jeśli towarzyszy mu dreszcze lub uczucie gorączki, zasługuje na pomoc lekarską, zanim się pogorszy. Bólowi temu może również towarzyszyć nieoczekiwana i nagła utrata masy ciała.