Ryzyko picia herbaty każdego dnia

3 małe zmiany mogą promować dobre samopoczucie w domu
8 maja, 2020
Jak wybrać odpowiednie kolory farb do swojej sypialni
14 maja, 2020

Ryzyko nr 1: Możesz nie wchłonąć wystarczającej ilości żelaza

Katechiny w herbacie mogą wpływać na zdolność organizmu do wchłaniania żelaza. Oznacza to, że nawet jeśli zjesz wystarczająco dużo produktów o wysokiej zawartości żelaza, nie dostaniesz korzyści i możesz stać się anemiczny. „Chociaż większość zdrowych ludzi nie będzie miała na to wpływu, osoby z niedoborem żelaza lub anemią powinny powstrzymywać się od spożywania dużych ilości zielonej herbaty”. Dotyczy to dzieci, kobiet w ciąży i każdego z chorobami nerek w wywiadzie.

Ryzyko nr 2: Możesz być bardziej narażony na krwawienie

Picie dużej ilości herbaty każdego dnia może narazić Cię na krwawienie z niewielkiego skaleczenia lub guza. „To sprawia, że ​​masz większą skłonność do powstawania siniaków”. „Wymagam od wszystkich moich pacjentów, aby przestali pić herbatę dwa do trzech tygodni przed zabiegiem”.

Ryzyko nr 3: Twoje leki mogą nie działać

Chociaż korzyści płynące z picia herbaty wydają się nieograniczone, porozmawiaj ze swoim lekarzem i farmaceutą przed parzeniem garnka każdego dnia. „Katechiny mogą wpływać na niektóre leki na serce i ciśnienie krwi”. „Ważne jest, aby omówić to z lekarzem.”

Ile herbaty należy pić?

Badania różnią się w zależności od tego, ile filiżanek herbaty wypić dziennie. Chcesz uzyskać jak najwięcej korzyści bez przesadzania z kofeiną. „Aby uzyskać maksymalne korzyści zdrowotne wynikające z zielonej herbaty, najskuteczniejsze jest picie od trzech do pięciu filiżanek zielonej herbaty dziennie”.

Która herbata jest najzdrowsza?

Wybierając herbatę, upewnij się, że jest niesłodzona. Nawet jeśli niektóre aromatyzowane herbaty nie zawierają kalorii, nadal mogą zawierać sztuczne słodziki i konserwanty. Zdecyduj się na zrobienie własnej herbaty, a nie kupowanie jej już przygotowanej. „Im więcej liści herbaty jest przetwarzanych, tym mniej skuteczne stają się katechiny. „Zielona herbata jest minimalnie przetwarzana i ma największe zalety zdrowotne z dostępnych herbat”.

Nalej sobie dziś filiżankę!

Chociaż zawsze możesz mieć za dużo dobrych rzeczy, herbata jest zdrowym wyborem dla zdecydowanej większości zdrowych osób dorosłych. „Ogólnie rzecz biorąc, osoby pijące regularnie zieloną herbatę są zdrowsze niż ci, którzy tego nie robią”. „Jest bardzo bezpieczny do picia i ma tylko wady, gdy jest spożywany w bardzo dużych ilościach”.